Hackathon Nedir?

Hackathon Nedir? 3 Dk

Hackathon (Türkçe hekaton) kültürü son yıllarda dünyada oldukça popüler hale geldi. Bazı geliştiriciler için ödül, bazıları için ise fikirlerini gerçek hayata geçirebilme fırsatı olarak görülen hackathonu kelime anlamından başlayarak size açıklamaya çalışacağım.

Daha Fazla
Hackathon Takımınızda Kimler Olmalı?

Hackathon Takımınızda Kimler Olmalı? 3 Dk

Hackathonlar takım çalışmaları, arkadaş ve çevre edinme, sorunlara çözüm üretmek için harika ortamlardır ve sizlere harika fırsatlar sunarlar. Ancak bazen adından dolayı bu yaklaşımı çok yanlış anlayanlar da var aramızda. Hack kelimesinin olmasından ötürü bu yarışmaların yazılımsal bir birikime sahip olanların katılması gerektiğini düşünenler var.

Daha Fazla
Ideathon nedir?

Ideathon nedir? 4 Dk

Ideathon adı üstüne basit bir anlatımla fikir maratonudur. Son yıllarda Hackathon isminin artmasıyla birlikte oluşan bu yeni akım, belirli bir konuda yenilikçi fikri olan kişi veya takımların proje fikirlerini yarıştırdıkları bir maratondur.

Daha Fazla
Hackathon'lar Neden Popüler Oldu?

Hackathon'lar Neden Popüler Oldu? 1 Dk

Her ay en az bir hackathon düzenleniyor ve gittikçe çoğalan her yerde görmeye başladığımız bir kelime olarak karşımıza çıkmaya başladı Hackathon'lar!

Daha Fazla
Bootcamp Nedir?

Bootcamp Nedir? 2 Dk

BootCamp kelimesi, aslında “Boot” ve “Camp” kelimelerinin birleşimiyle meydana gelmiş bir kelime. Boot (postal), camp (kamp) Amerikan askerlerinin uyguladığı egzersiz programları aslında. Yoğun tempoda olan bu egzersizler vücuda kısa sürede dinamiklik, dayanıklılık ve güç sağlar.

Daha Fazla