Olasılıklar Size Murphy Kanunları'nı Öğretebilir! 3 Dk

“Bir şeyin ters gitme olasılığı varsa, ters gidecektir.” Birçok yerde duyduğunuz ama sadece olumsuzluklarda dile gelen bir tabir var: Murphy Kanunları.

Daha Fazla
Olasılıklar Size Murphy Kanunları'nı Öğretebilir!

Yetenekler Yapay Zeka ile Birleşir mi? 3 Dk

Şirketler için çalışanlarını kontrol etmek çok karmaşık bir durum yaratabiliyor. Verimliliğin artması ve bu verimliliğin korunması bakımından motive kaynaklarının çok sınırlı olduğunu tahmin edebiliyoruz. Kariyer gelişimi ve iş kaynakları bakımından geniş yelpazelere sahip belli platformlar bulunmakta.

Daha Fazla
Yetenekler Yapay Zeka ile Birleşir mi?

İmagiCharm ile Kodlama Öğren! 2 Dk

imagiCharm ile kadınlar eğlenceli bir şekilde Python öğreniyor. Sen neden öğrenmeyesin? Yazıya tıkla!

Daha Fazla
İmagiCharm ile Kodlama Öğren!

Covid-19 Sonrası Hayat 3 Dk

Kimin aklına gelirdi ki, Türkiye’den binlerce kilometre uzaktaki bir şehirde ortaya çıkan bir virüsün, Türkiye’yi bu denli etkileyeceği? Yaşadıklarımız hepimizin malumu. Önce kimse ciddiye almadı. Sonra ülkemizde vaka sayılarının artması ile beraber herkes, “bu iş gerçekten ciddi” moduna geçti. Sonra #evindekalTürkiye tag'ları ile evden dışarı adım dahi atmadığımız, markete ekmek almaya giderken bile korktuğumuz günler geldi.

Daha Fazla
Covid-19 Sonrası Hayat

Makeathon Nedir? 1 Dk

Maker'lık kültürünün yaygınlaşması ile Makeathon'lar da günümüzde popüler olmaya başladı. Peki nedir bu kavram?

Daha Fazla
Makeathon Nedir?

En Çok Kullanılan Online İş Birliği Araçları 3 Dk

Son zamanlarda çoğu sektörde iş yönetimi, sosyal medya ve internet siteleri üzerinden sürdürülüyor. Covid-19 salgını nedeniyle de bazı platformlara yönelim daha da arttı. Kullanışlı ve en çok ilgi gören online işbirliği platformlarını sizler için derledim.

Daha Fazla
En Çok Kullanılan Online İş Birliği Araçları

Türkiye’de Her Sene Düzenlenen Hackathon'lar 9 Dk

Türkiye’de kaydedilen ilk hackathon 2012 yazında Netmera tarafından düzenlendi ve bu sayı her geçen yıl gitgide artıyor. Bazıları ise her sene düzenli olarak yarışmacılarla buluşuyor.

Daha Fazla
Türkiye’de Her Sene Düzenlenen Hackathon'lar

Hackathon İçin Hazır Olmak 2 Dk

Hackathonlara hazır olmak ciddi bir iştir. Kendini teknolojiden kondisyona her alanda hazır kılmak için işte yol haritan.

Daha Fazla
Hackathon İçin Hazır Olmak

Spor ve Blockchain Buluşursa! 2 Dk

Bir merkezi olmayan dağınık bir ağ yapısına sahip olan bir teknolojik sistemden bahsediyorum. Özellikle bir tehdit gibi algılanan bu teknolojik devrimin merkeze bağlı kalmadan dilediğiniz gibi para akışı sağlayabileceğiniz bir yapıdan bahsetmekteyiz. Bir para transferi yapıyorsunuz ancak bu transfer sadece bankalarda toplanmıyor dijital bloklara toplanıyor. Ancak bir para transferi yaptığınızı düşünürseniz karşılığında bir dekont talep ettiğinizi düşünürsek de bu dekontun herkeste olmasına ne demeli?

Daha Fazla
Spor ve Blockchain Buluşursa!

Hackathon'lar İçin 13 İlginç Fikir 4 Dk

Katıldığınız hackathon'un temasına uygun olarak kullanabileceğiniz 13 farklı ürün fikri.

Daha Fazla
Hackathon'lar İçin 13 İlginç Fikir