Binbir Türlü Hackathon 1 Dk

Kaynaklar, farklı hackathonlar konusunda farklı ayrımlar yapmaktadır. Hackathon sınıflandırması ve formatları hakkındaki bilgiler bu yazımızda.

Daha Fazla
Binbir Türlü Hackathon

RPA Nedir? 1 Dk

RPA, “Robotic Process Automation” kelimelerinin kısaltmasıdır. Türkçe, "Robotik Süreç Otomasyonu" olarak çevrilir. Peki nedir RPA, biraz ondan bahsedelim.

Daha Fazla
RPA Nedir?

Modern Web Mimarisi 7 Dk

Günümüzün web mimarileri, pek çok bileşenin bir araya gelmesinden oluşuyor. Bu mimarinin büyük resmini görmek veya en azından temel seviyede bilmek çok önemli. Bu yazıda temel olarak modern web mimarisinin bileşenlerini anlatacağım.

Daha Fazla
Modern Web Mimarisi

Artırılmış Gerçeklik Sahalara İnebilir Mi? 3 Dk

Artırılmış Gerçeklik ve uygulamalarının ne kadar ilgi çekici olduğunu hepimiz gözlemliyoruz. Geleceğe doğru baktığımızda Artırılmış Gerçeklik uygulamalarının hayal gücümüz ile birleştiği zaman ne kadar ilgi çekici olduğuna da şahit olabiliyoruz. Şimdilik bu uygulamalar, telefonlarımızla sınırlı olsa da ileride Artırılmış Gerçekliğin çok farklı boyutlara ulaşılabileceği düşünülmekte.

Daha Fazla
Artırılmış Gerçeklik Sahalara İnebilir Mi?

Daha İyi Fikir Üretmek Uğruna Beyin Fırtınası! 7 Dk

Beyin Fırtınası, birden fazla kişiyle kısa sürede yaratıcı fikirlerin bulunmasına teşvik eden derinlemesine düşünme yöntemidir.

Daha Fazla
Daha İyi Fikir Üretmek Uğruna Beyin Fırtınası!

Bir Zamanların Enigması Şu An Kuantum Bilgisayarı! 3 Dk

Teknoloji gelişirken estetik anlayışımız da değişimlere uğruyor. Telefonlar ceplerimizde yerlerini alıyor, ekranları büyüyor veya katlanıyor. Bilgisayarlarımız da masalardan dizlerimize kadar geldi ve çipler küçülmeye devam ediyor.

Daha Fazla
Bir Zamanların Enigması Şu An Kuantum Bilgisayarı!

Hackathon'un Biyografisi 3 Dk

Hackathon kelimesi bilgisayar korsanlığı anlamına gelen "hack" kelimesiyle, uzun mesafe koşusu anlamına gelen "marathon" kelimesinin bileşiminden meydana gelmektedir.

Daha Fazla
Hackathon'un Biyografisi

Flutter Nedir? 1 Dk

Flutter, Google tarafından üretilmiş ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir SDK'dır. Aynı anda mobil (Android / IOS), web ve masaüstü program geliştirmenize olanak tanır. Böylece hem zamandan hem de iş gücünden tasarruf etmiş olursunuz.

Daha Fazla
Flutter Nedir?