Olasılıklar Size Murphy Kanunları'nı Öğretebilir! 3 Dk

“Bir şeyin ters gitme olasılığı varsa, ters gidecektir.” Birçok yerde duyduğunuz ama sadece olumsuzluklarda dile gelen bir tabir var: Murphy Kanunları.

Daha Fazla
Olasılıklar Size Murphy Kanunları'nı Öğretebilir!

Yetenekler Yapay Zeka ile Birleşir mi? 3 Dk

Şirketler için çalışanlarını kontrol etmek çok karmaşık bir durum yaratabiliyor. Verimliliğin artması ve bu verimliliğin korunması bakımından motive kaynaklarının çok sınırlı olduğunu tahmin edebiliyoruz. Kariyer gelişimi ve iş kaynakları bakımından geniş yelpazelere sahip belli platformlar bulunmakta.

Daha Fazla
Yetenekler Yapay Zeka ile Birleşir mi?

İmagiCharm ile Kodlama Öğren! 2 Dk

imagiCharm ile kadınlar eğlenceli bir şekilde Python öğreniyor. Sen neden öğrenmeyesin? Yazıya tıkla!

Daha Fazla
İmagiCharm ile Kodlama Öğren!

Spor ve Blockchain Buluşursa! 2 Dk

Bir merkezi olmayan dağınık bir ağ yapısına sahip olan bir teknolojik sistemden bahsediyorum. Özellikle bir tehdit gibi algılanan bu teknolojik devrimin merkeze bağlı kalmadan dilediğiniz gibi para akışı sağlayabileceğiniz bir yapıdan bahsetmekteyiz. Bir para transferi yapıyorsunuz ancak bu transfer sadece bankalarda toplanmıyor dijital bloklara toplanıyor. Ancak bir para transferi yaptığınızı düşünürseniz karşılığında bir dekont talep ettiğinizi düşünürsek de bu dekontun herkeste olmasına ne demeli?

Daha Fazla
Spor ve Blockchain Buluşursa!

Hackathon Takımınızda Kimler Olmalı? 3 Dk

Hackathonlar takım çalışmaları, arkadaş ve çevre edinme, sorunlara çözüm üretmek için harika ortamlardır ve sizlere harika fırsatlar sunarlar. Ancak bazen adından dolayı bu yaklaşımı çok yanlış anlayanlar da var aramızda. Hack kelimesinin olmasından ötürü bu yarışmaların yazılımsal bir birikime sahip olanların katılması gerektiğini düşünenler var.

Daha Fazla
Hackathon Takımınızda Kimler Olmalı?

Hackathon'lar Neden Popüler Oldu? 1 Dk

Her ay en az bir hackathon düzenleniyor ve gittikçe çoğalan her yerde görmeye başladığımız bir kelime olarak karşımıza çıkmaya başladı Hackathon'lar!

Daha Fazla
Hackathon'lar Neden Popüler Oldu?

Bir Hackathon Fikrinden Apple’a! 2 Dk

Workflow’un öyküsü. Bazen birçok işi aynı anda yapabilmek için girdiğimiz çaba bizlere sadece zaman kaybettirirken bunu mümkün kılan Workflow’u tanımak da sizlere zaman kazandıracak bir uygulama olacağına eminim.

Daha Fazla
Bir Hackathon Fikrinden Apple’a!

Hackathonlarda İyi Fikir Nasıl Bulunur? 4 Dk

Fikir bulmak ve İyi bir Fikir Bulmanın arasındaki farkları günümüzde kurulan teknoloji şirketlerinden örnek olarak çıkarabiliriz. Fakat yarışmalar veya en açık tabirle Hackathonlar da bazen fikir bulmak cidden çok uğraş gerektiren ve zaman kaybettiren bir hale bürünüyor. Hatta bazı zamanlar oluyor ki düşündüğünüz fikri baştan değiştirip büyük bir risk alıyorsunuz.

Daha Fazla
Hackathonlarda İyi Fikir Nasıl Bulunur?

Workshop Nedir? 2 Dk

Bazı kavramlar vardır, şekillenir ve altını dolduran güzel bir anlamı vardır. Bu kavramlardan biri aslında Workshop. Bazı dillerde Garaj, Atölye, Seminer, Çalışma Alanı olarak karşımıza çıkan bu kelimenin altındaki anlamı beraber inceleyelim.

Daha Fazla
Workshop Nedir?

Neden Hackathonlara Katılmalıyız? 3 Dk

Geçen günlerde katıldığım eğlenceli bir Hackathon’dan sonra bu yazıyı karar verişim aslında çok uzun sürmedi. Neden bu konuyu seçtim? Çünkü Hackathon bence insana çok önemli değerler kazandırır ve öğretir. Bu değerleri kullanmak ve yaklaşımlarınızı edindiğiniz kazanımlara göre anlamlandırmak sizlerin elinde, ancak sadece konumuz bu değil. Öncelikle değerlerden bahsedelim:

Daha Fazla
Neden Hackathonlara Katılmalıyız?