Artırılmış Gerçeklik Sahalara İnebilir Mi? 3 Dk

Artırılmış Gerçeklik ve uygulamalarının ne kadar ilgi çekici olduğunu hepimiz gözlemliyoruz. Geleceğe doğru baktığımızda Artırılmış Gerçeklik uygulamalarının hayal gücümüz ile birleştiği zaman ne kadar ilgi çekici olduğuna da şahit olabiliyoruz. Şimdilik bu uygulamalar, telefonlarımızla sınırlı olsa da ileride Artırılmış Gerçekliğin çok farklı boyutlara ulaşılabileceği düşünülmekte.

Daha Fazla
Artırılmış Gerçeklik Sahalara İnebilir Mi?

Daha İyi Fikir Üretmek Uğruna Beyin Fırtınası! 7 Dk

Beyin Fırtınası, birden fazla kişiyle kısa sürede yaratıcı fikirlerin bulunmasına teşvik eden derinlemesine düşünme yöntemidir.

Daha Fazla
Daha İyi Fikir Üretmek Uğruna Beyin Fırtınası!

Bir Zamanların Enigması Şu An Kuantum Bilgisayarı! 3 Dk

Teknoloji gelişirken estetik anlayışımız da değişimlere uğruyor. Telefonlar ceplerimizde yerlerini alıyor, ekranları büyüyor veya katlanıyor. Bilgisayarlarımız da masalardan dizlerimize kadar geldi ve çipler küçülmeye devam ediyor.

Daha Fazla
Bir Zamanların Enigması Şu An Kuantum Bilgisayarı!

Hackathon Nasıl Düzenlenir? 1 Dk

Hackathonların eğlenceli ortamları ve hackathonlarda kısa sürede çok kazanım elde edildiğine dair birçok yazı yazıldı. Ancak hackathonlara katılmaktan daha zorlu bir maraton varsa, bu da bir hackathon düzenlemektir.

Daha Fazla
Hackathon Nasıl Düzenlenir?

Kolay Para Kazanma Yolları Artık İllegal Değil! 4 Dk

Home ofis çalışarak geçiminizi sağlayabileceğiniz pek çok alternatif iş mevcut. Peki siz bunların ne kadarından haberdarsınız?

Daha Fazla
Kolay Para Kazanma Yolları Artık İllegal Değil!

Pandemi Rüzgarı Dünyada Nasıl Esiyor? 5 Dk

Teknoloji gelişiyor! Dünya değişiyor! Bu cümleleri oldukça fazla duyuyoruz. Gündem tamamen değişti. Bu dönemlerde daha çok teknoloji ve sağlık çalışmalarının haberlerini almaktayız. Teknolojinin gücü yine "ben buradayım" dedirtti ancak çıkan asılsız haberleri durduramadı.

Daha Fazla
Pandemi Rüzgarı Dünyada Nasıl Esiyor?

AR, VR ve MR Nedir, Hackathon'larda Nasıl Kullanılır? 5 Dk

"Görünen Dünya", sizlere yeterince cazip geliyordur. Keşfettiğiniz ilk yağmur, sıcak bir maddeye dokunduğunuzda verdiğiniz bir tepki veya hayran kaldığınız bir manzara... Deneyimlerin gerçekçi hayatımızdaki yeri, kişisel gelişimimizde önemli bir rol oynamakta. Bunun sanal bir dünyaya taşınacağını nasıl tahmin edebilirdik ki?

Daha Fazla
AR, VR ve MR Nedir, Hackathon'larda Nasıl Kullanılır?

Makeathonlar'da Kullanılan Aletler! 3 Dk

Yenilikçi fikirlerinizi harekete geçirmek için somut adımları Makeathon'lar sayesinde atabilirsiniz. Hiç kullanmadığınız ekipmanları deneyimleme ve güzel bir ekip çalışmasıyla hayallerinizdeki fikri, tasarıma geçirebileceğiniz eğlenceli bir ortama dahil olmak istiyorsanız, işte bu yarışma türü tam size göre.

Daha Fazla
Makeathonlar'da Kullanılan Aletler!

Datathon Nedir? 2 Dk

Datathon; makine öğrenimi, yapay zeka ve veri biliminin kullanıldığı gerçek dünyada iş vakalarını çözebileceğiniz, kısa bir süre içerisinde farklı bir bakış sunan yarışma türüdür. Yapay zeka, veri bilimi için açık kaynak veriler çözüm geliştirmek için sanal ve kullanışlı bir ortam sunmaktadır.

Daha Fazla
Datathon Nedir?

Olasılıklar Size Murphy Kanunları'nı Öğretebilir! 3 Dk

“Bir şeyin ters gitme olasılığı varsa, ters gidecektir.” Birçok yerde duyduğunuz ama sadece olumsuzluklarda dile gelen bir tabir var: Murphy Kanunları.

Daha Fazla
Olasılıklar Size Murphy Kanunları'nı Öğretebilir!